Buhalterinės programos. Kaip ir kokią pasirinkti

Buhalterinės programos. Sutiksite, kad be tinkamo bei patogaus įrankio atlikti darbų kokybiškai neįmanoma. Ne išimtis ir buhalteriai, kurie taip pat naudojasi buhalterinės apskaitos programomis. Priklausomai nuo poreikio apskaitai yra siūlomi ir įrankiai.

Buhalterinės programos

Tinkamas ir patogus įrankis visada buvo geriausiu meistrų pagalbininku. Todėl ir profesionalūs buhalteriai turi pasirinkę tokį, kuris atitiktų visus jų reikalavimus ir leistų atlikti darbus išlaikant aukščiausią kokybę. Tad prieš pasirenkant buhalterinę programą naudinga nuspręsti, kokiu keliu bus vykdoma buhalterinė apskaita Jūsų įmonėje.

  • Buhalterinę apskaitą vesite patys;
  • Pasinaudosite buhalterines paslaugas teikiančios įmonės pasiūlymu;

Savarankiška buhalterinė apskaita

buhalterinės programos

Įmonės, kurios apsisprendžia pačios vesti įmonės buhalterinę apskaitą susiduria su daugybe klausimų. Tik juos išsprendus galima pradėti vesti buhalteriją. Pradžioje teks susipažinti su dokumentais ir jų formomis, kuriuos privalėsite vesti ir vykdyti jų apskaitą. Teks samdyti buhalteri ar apskaitininką ir įdarbinti jį. Kadangi buhalteris nekuria produkto ir jo neparduoda, teks apskaičiuoti ir laukiančias būsimas išlaidas. Išsprendus buhalterijos klausimą, teks pereiti ir prie buhalterines apskaitos programos pasirinkimo. Ir pasirinkus patogesnę, teks skaičiuoti, naudingiau programą įsigyti ar tiesiog pakaks ją išsinuomoti. Kai buhalterijai nereikia visų programos programinių funkcijų. Galimas ir kitas variantas, kad Jums nereikėtų ieškoti bei testuoti programos apskaitai. Ją rekomenduoti gali į buhalterio pareigas priimtas darbuotojas. Patirties turintis specialistas visada dirba su jam priimtinu įrankiu – buhalterinės programos. Kad būtų lengviau suprasti, prie kokių sprendimų veda savarankiška buhalterijos apskaita, pateikiame ir populiarių programų sąrašą.

Programos apskaitai

Buhalterinė apskaita gali būti vedama ir su daug kitų programų: Debetas, Bscreens, Navision, Navnuoma, Axapta, Directo, Stekas, LITS, TSM, Tėja, Finas, Saikas, Open ERP, eCount, DB Apskaita, Contour Enterprise, Apsa, Buhalterija 8, Paulita BC Plius, Euroskaita, Labbis Konto Bonus, Vikarina, Alga 2000, Profit-W, Optimum, Dineta, Hansa World, Nevda – Biudžetas ir kt.

Kaip matote, programų apskaitai tikrai yra daug ir aukščiau pateiktas sąrašas dar nėra visas. Ruošiantis savarankiškai apskaitai naudinga pasidomėti ir Lietuvoje populiariomis bei pripažintomis programomis: Agnum, Rivilė, Pragma, Finvalda, B1, Dineta, Apskaita5 ir kitos ne ką mažiau populiarios programos. Tad turėtumėte suprasti, iš kokio kiekio apskaitos programų Jums teks pasirinkti. Kiekviena programų turi savo kainą planui vienam mėnesiui. Į pasirinktą planą gali būti įtrauktos ir papildomos funkcijos. Gali būti ir nereikalingos Jūsų vykdomos veiklos apskaitai, todėl gali tekti mokėti ir už papildomas paslaugas, kurių nepanaudosite.

Buhalterines paslaugas teikianti įmonė

Kadangi visos buhalterinės apskaitos programos turi pagrindines funkcijas apskaitai atlikti naudinga paskaičiuoti ir išlaidas. Jas gali sudaryti buhalterio atlyginimas ir įsigyta arba nuomojama buhalterinė programa, kurios kaina, kai kuriuos, gali nustebinti. Šiuo atveju naudinga svarstyti ir kitą buhalterinės apskaitos vedimo variantą įmonėje. Tereikia rasti patikimą įmonę, kurioje yra teikiamos buhalterinės paslaugos. Paslaugos teikiamos ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje, jei turite tokį poreikį. Ir toks pasirinkimas gali būti Jums geriausiu nes:

  • Išlaidos buhalterinei apskaitai sumažės ženkliai;
  • Sutaupysite žmoniškųjų resursų;
  • Nereikės gaišti laiko ataskaitų teikimui;
  • Sutaupysite laiko gaudami tikslius skaičius;
  • Galėsite visu 100 procentu užsiimti tiesioginiais darbais;
  • Atsiradusį laisvą laiką galėsite produktyviai panaudoti verslo stiprinimui.

Žvelgiant į bendrą informaciją peršasi išvada. Pasinaudoti buhalterines paslaugas teikiančios įmonės pasiūlymu yra kur kas patogiau, efektyviau ir labiau optimizuota su mažiau išlaidų.

Pradėkite atrasti profesionalus – Apskaitaman.lt