Verslininkų požiūris į buhalteriją ir daromos klaidos renkantis buhalterį

Verslininkų požiūris. Verslininkai ir smulkaus verslo savininkai dažniausiai net nesiekia suprasti apskaitos. Buhalteris jiems reikalingas tik todėl kad to reikalauja VMI, ir nesupranta kad buhalteris, tai ne tik dėl “paukščiuko” reikalingas žmogus jo versle. Buhalteris pirmoje eilėje yra partneris, yra verslo dalis, nuo kurio priklauso labai daug, o ne tik ataskaitų teikimas.

Verslininkų požiūris

verslininkų požiūris

Nekompetetingas buhalteris gali atnešti įmonei labai didelių nuostolių, bet neatsižvelgiant į tai dauguma verslininkų ieško ne buhalterio-specialisto, ne buhalterio-partnerio, ne buhalterio-draugo, o kainos ir pasirenka ne buhalterį, o tik baigusį kursus apskaitininką be patirties. Nesuprasdami vieno, kad pigus sūris būna tik pelėkautuose ir tai tik antrai pelei. 

Renkantis buhalterį panašu į tai kaip renkiesi automobilį, visi supranta, jei nori naujoviško, kokybiško, patvaraus, saugaus, su inovacinėmis sistemomis, kuriuo galėsi važiuoti saugiai ir ilgai, tai nebus pigu. Juk nenori pirkti tegu ir garsaus brendo automobilio, bet jei jis senas, sugriuvęs, blogai veikiančiu varikliu ir naudojantis daug degalų. Tai kodėl kai renkasi buhalterį 99 proc. pirmas klausimas būna kokia kaina. Neklausiama dėl išsilavinimo, dėl patirties, neužduodami elementarūs klausimai apie naujus įstatymus, apie tai kaip ir kur buhalteris kelia kvalifikacija, ar turi rekomendacijų iš kitų darbdavių. Per mano 30 metų darbo patirties įvairiuose srityse, tik apie 2 proc. paprašė išsilavinimą patvirtinančių dokumentų. 

Ar patiems verslininkams nebaisu dėl šito fakto?

dažnai daromos klaidos renkantis buhalterį

Pasirinkus kainą, po tam tikro laiko, dažniausiai iki pirmų ataskaitų arba po pirmo patikrinimo pigus „buhalteris“ dingsta, arba suserga. Kaip bebūtų nesmagu apie tai kalbėti, pasirinkus pigų, o dažnai ir nesąžiningą, neatsakingą buhalterį, jo pabėgimo yra trys variantai:

  • Buhalteris pradingo, dokumentai liko nesutvarkyti;
  • Dingo buhalteris kartu su dalimi ar visais dokumentais;
  • Buhalteris dingo kartu su dokumentais ir pinigais;

Nuo ko pradėti?

Pradedantiems verslą reikėtų ne pigaus buhalterio, o pirmoje eilėje konsultacijos, ar jo verslas veiks, ar bus pelningas, ar verta pradėti, ir ta konsultacija turi būti profesionalaus buhalterio, turinčio patirtį. 

O nusprendus pradėti verslą suprasti, kad buhalteris yra labai svarbus žmogus versle, kad profesionalios buhalterinės paslaugos nebūna pigios, ir grįžtant prie palyginimo su automobiliu, pigaus automobilio remontas dažnai kainuoja brangiau nei pats automobilis.

Verslininkai turėtų žinoti skirtumą tarp buhalterio ir tik baigusio kursus apskaitininko vadinančio save buhalteriu. 

P.S. Juk neleistumėte savęs operuoti ne gydytojui, o slaugytojui?!

Apskaitaman.lt
Adresas: Sausio 13-osios g. 2, Vilnius, LT-04343
Telefonas: +370 645 75312
El. paštas: info@apskaitaman.lt

Mus galite rasti Facebook paskyroje.