Kiek kainuoja buhalterinės paslaugos Lietuvoje

Kiek kainuoja. Greičiausiai toks klausimas kyla ne vienam, naujai įmonę steigiančiam akcininkui. Kadangi žinoma, jog profesionali buhalterinė apskaita yra didelis sėkmės garantas, sumanūs verslininkai stengiasi pradėti nuo dviejų klausimų. Samdyti ir buhalterį įdarbinti, ar naudingiau samdyti buhalterines paslaugas teikiančią įmonę.

Kiek kainuoja

kiek kainuoja

Įdarbintas buhalteris

Taip pat skaitykite:

Pradėkime nuo to, kad naudinga paskaičiuoti, kiek įmonė turės išlaidų, jei ji į darbą priims buhalterį. Vėl gi, tikslios kainos nustatyti nepavyks, nes nežinia, kiek darbuotojų įmonė turės. Jei įmonė nedidelė, turės kelis darbuotojus, tai ir su buhalteriu galima derėtis dėl jo atlyginimo. Augant įmonės darbuotojų skaičiui, turėtų didėti ir buhalterio atlyginimas, nes kiekvienas darbuotojas generuoja tam tikrą kiekį dokumentų:

 • Įdarbinimo/atleidimo sutartis;
 • Atostogų apskaita;
 • Darbo grafiko sudarymas ir apskaita;
 • Biuletenių fiksavimas bei apskaita;
 • Dekreto apskaita;
 • Sandėlio prekių ir likučių apskaita;
 • Prekių sandėlyje judėjimo apskaita;
 • Ataskaitų teikimas kas mėnesį VMI, SODRA, Statistika;
 • Metinė ataskaita VMI, SODRA, Registrų centras;

Šiai dienai, minimalus atlyginimas siekia 430 eurų ir vargu ar profesionalus buhalteris norės parduoti savo žinias už tokią sumą. Vargu. Suprantama, kad yra ir kitas variantas, prieš įkuriant įmonę pasižvalgyti po švietimo įstaigas, kurios ruošia buhalterius. Perspektyvus studentas yra imlus naujai informacijai, todėl “užsiauginti” tinkamą specialistą ilgai netruks. Tad kyla klausimas, kiek tai kainuos įmonei? Visos pastangos sukurti sėkmingą buhalterinę apskaitą įmonėje atsigręžia į investicijas. Juk įdarbintas buhalteris reikalus atlyginimo kas mėnesį nepriklausomai, įmonė jau įsibėgėjo ar deda tik pirmus žingsnius. Todėl nesvarbu, kokį atlygį pasiūlysite įdarbinama buhalteriui ir už kokį jis sutiks darbuotis, nuo to momento, įmonė patirs tik tokias išlaidas. Buhalteris nėra tas darbuotojas, kuris kurs pridėtinę vertę, tik išlaidas.

Paliekant visus teorinius pasvarstymus nuošalyje, naudinga pasverti ir kitą išlaidų pusę. Ji taip pat, glaudžiai yra susijusi su įmonės finansine apskaita.

 • Buhalterio darbo vieta: erdvė patalpose, inventorius;
 • Kompiuteris buhalterinių darbų įgyvendinimui;
 • Apskaitos programos, kurios palengvina ne tik buhalterio darbą, jos leidžia matyti finansinės įmonės veiklos faktą kiekvieną dieną;

Taigi, kaip galima konstatuoti tiksliau, samdomas buhalteris nors ir atlieka savo profesionalų darbą įmonės labui, jis generuoja nemažas išlaidas. Tam reikės nemažai lėšų įmonės veiklos “starto” pradžioje. Tad, žinant tai, kad išlaidos ir gali būti pagrindiniu trukdžiu siekti daugiau, naudinga pasidomėti pasiūlymais, kuriuos teikia buhalterinės apskaitos įmonės.

Samdoma buhalterinės apskaitos įmonė

buhalterine apskaita vilnius

Akcininkai, įvertinę pirmines išlaidas tik įsteigus įmonę gali atsipūsti lengviau. Lietuvoje yra populiari finansinės apskaitos paslauga, kai visas įmonės buhalterines funkcijas atlieka samdyta įmonė. Tai nėra burtininkų ar būrėjų iš kavos tirščių komanda. Apskaitos įmonės specializuojasi būtent finansiniais buhalterijos klausimais kiekvienoje įmonėje, su kuria yra pasirašyta paslaugų teikimo sutartis. Tai papildomos darbo vietos kūrimo nereikalaujantis žingsnis, kuris leidžia sutaupyti ne tik lėšų, žmoniškųjų resursų, bet ir laiko įmonėms vadovams, akcininkams.

Dažniausias klausimas apie kainą

Keista, bet Lietuvoje dar atsiranda akcininkų bei įmonių vadovų, kurie pirmu žingsniu užduoda klausimą apie kainą. Atminkite, profesionalūs ir kompetetingi buhalteriai, po tokio klausimo, sušvelnindami situaciją, paslaugų ieškoti Jus nukreips pas tuos pačius studentus ar tik kursus baigusius. Jei buhalterija yra kone 90 procentų įmonės sėkmės nesitikėkite, kad Jūsų sėkmė bus nemokama. Taip, apskaitos paslaugos kainuos ženkliai pigiau nei įdarbinant buhalterį, tačiau, net ir paslaugas teikiančios įmonės turi savo vertę apskaitos rinkoje. Todėl kiekviena buhalterijos įmonė, tikslią kainą gali pasiūlyti tik tada, kai tiksliai žinos:

 • Gaunamų sąskaitų faktūrų kiekis (čekiai, kasos pajamų orderiai, invoice ir kt.);
 • Sąskaitų faktūrų kiekis parduodant;
 • Įmonės darbuotojų skaičius;
 • Turimas sandėlys ir prekių judėjimas jame;
 • Reikalingos metinės finansinės apskaitos ataskaitos ar ne;
 • Apskaitos optimizavimas.

Šie ir kiti atsakymai į klausimus gali padėti optimizuoti Jūsų verslą ne tik nuo pat pradžių. Apskaitaman.lt teikia buhalterines paslaugas ne tik pradedantiesiems ar pažengusiems. Profesionali komanda siūlo optimizuoti savo finansinę apskaitą ir didelėms ar labai didelėms įmonėms. Todėl ieškantiems patogaus kelio į sėkmę yra siūloma išeitis – Apskaitaman.lt